Retinolio poveikis nėštumo metu

Lapkričio 5 d. atlikau procedūrą veidui su retinoliu 3 proc. (buvo užtepta ant veido 8 val. laikant, ir vėliau nuvalant), vėliau tik perskaičiau kad nėštumo nerekomenduojama (ir išvis negalima retinolio dėl apsigimimų)? Man tuo metu buvo jau 21 savaitė. Ar galėjo būti poveikis vaisiui?

Laba diena,

Jūs esate teisi: retinolis nei sisteminiu, nei vietiniu pavidalu nėštumo metu nerekomenduojamas dėl jo poveikio besivystančiam embrionui.

Ką jūs turėtumėte žinoti: 

1. vietiškai naudojamo retinolio patekimas į sisteminę kraujotaką yra labai mažas;

2. nors literatūroje yra aprašyti tyrimai (vertinę 106 ir 96 nėščiąsias) nenustatė vietinio retinolio poveikio embrionui, tačiau pavienių atvejų, bandančių tai sieti - yra;

3. svarbu paminėti, kad literatūroje aprašytais atvejais retinolis buvo skiriamas pirmajame nėštumo trečdalyje, tuo tarpu jūsų atveju - antrajame, t.y. kai embriogenezė yra baigta. Todėl tikimybė, kad bus neigiama įtaka embriogenezei - negalima.

Tai atsakant į jūsų klausimą "ar galėjo būti poveikis vaisiui?" -  greičiausiai ne, aišku visad gali veikti kiti veiksniai, kurie gali padaryti "poveikį" vaisiui. Vietiškai naudojamo retinolio patekimas į sisteminę kraujotaką yra labai mažas, todėl tikimybė, kad bus neigiamas poveikis vaisiui - minimalus.  Tačiau jei, visvien nerimaujate, rekomenduotume, įprastinės ginekologo konsultacijos metu išsakyti savo nuogąstavimus, įvertinti kitus nėštumą įtakojančius rizikos veiksnius ir toliau aptarti savo nėštumo priežiūros planą.

 

 

 

Į klausimą atsakė:

Justina Kačerauskienė
gydytoja ginekologė