Laba diena, norėčiau paklausti ar įmanomas pastojimas jei po 7 dienų pertraukos, šešta diena KT vėl vartojimo, buvo saugus santykiai su prezervatyvu. Vaikinas baigė ištraukęs ir prezervatyve. Mėnesines vėlavo dieną ir pradėjo labai nežymiai šviesiu krauju kraujuoti. Ar turėčiau sunerimti?

Raktažodžiai: 
Vote up!
Vote down!

Taškai: 0

Prabalsavai teigiamai

Paprastai, jei moteris teisingai ir tvarkingai vartoja hormoninius kontraceptikus, kitų papildomų kontracepcijos priemonių vartoti nereikia. Prezervatyvas reikalingas tuomet, kai yra tikslas apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų ar yra metodo vartojimo netikslumų. Pvz., buvo vėmimas, praėjus mažiau nei 2 val po tabletės išgėrimo, ar  viduriavimas. Vartotojami  kontraceptinių priemonių veikimą mažinantys  medikamentai (nurodyta medikamento informaciniame lapelyje).

Naudojant hormoninius kontraceptikus, menstruacinis kraujavimas tampa negausus, kartais būna tik tepimų pavidalu. Jei Jums kyla abejonių galimo nėštumo, atlikite nėštumo testą.

Į klausimą atsakė:

Regina Giliasevičienė
Gydytoja akušerė ginekologė

Pasidalink!

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.