JPSPP koordinatorės vizitas pas bendrosios praktikos gydytojus!
2018-10-23
Regionas: 
Klaipėdos m.
Renginio data: 
2018-10-23

 

JPSPP koordinatorės vizitas pas bendrosios praktikos gydytojus!

Siekiant palaikyti tarpžinybinio bendradarbiavimo iniciatyvą bei sveikatos priežiūros paslaugų efektyvumą, Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (toliau- JPSPP) koordinatorė Dileta Tervydytė š. m. rugsėjo 26 dieną, spalio 3 ir 18 dieną, lankėsi pas šeimos gydytojus ir slaugytojas šiuose Pirminiuose sveikatos priežiūros centruose: Senamiesčio pirminiame sveikatos priežiūros centre ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre (Pievų tako g. 38 ir Taikos pr. 46 filialuose).

Bendrosios praktikos arba šeimos gydytojams ir slaugytojoms buvo pristatyta sveikos gyvensenos įgūdžių formavimo programa, kuri yra skirta jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų. Programa yra orientuota į jaunuolių sveikatos skatinimą, siekiant juos motyvuoti rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, pasisemti žinių skirtingose sveikos gyvensenos srityse: mitybos, fizinio aktyvumo, motyvacijos ir tikslų siekimo, emocinio valgymo ir kūno įvaizdžio. Pati programa yra papildyta ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir praktiniais interaktyviais užsiėmimais, skatinančiais diskusijas tarp dalyvių. Priklausomai nuo amžiaus, dalyviai yra diferencijuojami į atskiras grupes pagal: amžių, rizikos grupę (sveikas, turintis viršsvorį ar nutukimą jaunuolis).

Šeimos gydytojai bendradarbiaudami su JPSPP koordinatore gali prisidėti prie viršsvorio ir nutukimo mažinimo, efektyvesnio jų gydymo, modifikuojant rizikos veiksnius, kurie paskatina šių ligų pasireiškimą. Kartu bendrosios praktikos gydytojai prisidėtų prie sveikos gyvensenos elementų skatinimo, tokių kaip: subalansuota mityba, fizinio aktyvumo propagavimas, streso kontrolė, žalingų įpročių atsisakymas, psichikos sveikatos gerinimas. Pirminės sveikatos priežiūros komandos bendradarbiavimas su visuomenės sveikatos specialistais gali padėti pagerinti ligų profilaktiką ir sumažinti vis jaunėjančių ligų sergamumą.

Kontaktiniai duomenys:

JPSPP koordinatorė Dileta Tervydytė

Mob. tel. 8 640 93 341, e. p. koordinatorius@sveikatosbiuras.lt

Sekite informaciją:

Facebook puslapyje- Man rūpi.

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.