Kviečiame išbandyti nemokamą fechtavimo užsiėmimą!
2018-09-28
Regionas: 
Klaipėdos m.
Renginio data: 
2018-09-28

Daugelis sporto rūšių yra lengvai suprantamos – kertama tiesi linija, kamuolys įspiriamas į vartus, pataikoma į taikinį ir panašiai. Tai krepšinis, futbolas, plaukimas ir kitos sporto rūšys. O kaip yra su fechtavimu? Fechtavimas yra kitoks. Fechtavimas yra labai greita ir tiksli sporto šaka.

Žiūrint fechtavimo varžybas per televiziją, sunku suprasti, kas vyksta tarp dviejų priešininkų, nes beveik neįmanoma pamatyti dūrio. Priešininko ataką įmanoma pamatyti tik pakartotinai žiūrint sulėtintą vaizdą.

Daugeliui tai yra nežinoma, bet žavinga ir intelektuali sporto sritis, kelianti smalsumą.

Fechtavimo šaknų galima ieškoti Ispanijoje, kur 17 amžiuje dažnai vykdavo dvikovos. Pirmiausia kardais pjaudavo ir kirsdavo, tik vėliau pereita prie dūrimo. Dūris, žinoma, yra žymiai efektyvesnis ir pavojingesnis. Vėliau fechtavimas tapo parodomasis – teatruose.

Fechtavimas yra viena iš 5 sporto šakų, kuri įtraukta į olimpines žaidynes nuo 1896 m.

Fechtavimo rūšys:

  • kovinis, kai stengiamasi nukauti priešininką ar bent jį sužaloti, kad šis prarastų gebėjimą kautis;
  • ugdomasis – priemonė ugdyti tam tikrus asmenybės bruožus;
  • rekonstrukcinis – istorinės rekonstrukcijos mėgėjų fechtavimas naudojant istorinius ginklus, siekiant atkurti istorinius kovinio fechtavimo būdus;
  • sportinis, kai siekiama parodyti savo pranašumą. Stengiamasi nesužeisti priešininko.

Kovinio fechtavimo rūšių buvo labai daug, kadangi buvo naudojama labai daug kovinių ginklų: kalavijai, ietys, kartys, durtuvai, kuokos, alebardos ir t. t. Sportinio fechtavimo rūšių mažiau, kadangi naudojama mažiau ginklų rūšių. Sportiniame fechtavime kovojama su 3 skirtingais ginklais, kurie šiuo metu naudojami olimpinėse fechtavimo varžybose. Ir šiais laikais jie yra vis dar pavojingi, jei neturima atitinkamos aprangos su apsaugomis.

 „Fechtavimas yra šiuolaikiška olimpinė sporto šaka, kuria gali užsiimti kiekvienas. Bent kartą pamatę fechtavimo kovą suprasite, jog šis sportas lavina žaibišką reakciją, greitį ir ištvermę. Tačiau dvikovoje bene svarbiausia, kad fechtuotojas būtų pasirengęs psichologiškai, kad galėtų žaibiškai priimti sprendimus. Tuomet kovotojo dvasia jam suteiks daug pranašumų. Fechtavimas taip pat ugdo vikrumą, budrumą, kantrybę, jėgą, kilnumą ir pagarbą priešininkui. Atletai kovoja su sportiniais ginklais, tačiau fechtavimas – saugi sporto šaka. Nuo sužeidimų fechtuotoją saugo visą kūną dengianti apranga, pasiūta iš medžiagos, naudojamos gaminant neperšaunamas liemenes, bei kaukė, nuo dūrių – ginklų antgaliai. Fechtavimas – taip pat viena objektyviausių dvikovos sporto šakų, nes kovotojų dūrius ir kirčius milisekundžių tikslumu fiksuoja elektroninė aparatūra, itin tiksliai nustatanti, kuris fechtuotojas nusipelnė taško“, – sakė Lietuvos fechtavimo federacijos prezidentas V. Polujanskas. (Kl.lt)

Fechtavimo klube „Klaipėdos riteriai“ sportininkai kovoja bei treniruojasi špagomis. Špaga yra lengvasis ginklas, tačiau lėčiausias iš visų trijų (špaga, kardas, rapyra), nes taikinys yra visas kūnas. Kovojant špaga, abu priešininkai gali įdurti vienu metu ir abu varžovai gautų po tašką. Visa kova vyksta balansuojant tarp gynybos ir atakos. Norintys išbandyti fechtavimą (vaikai ir jaunimas) kviečiami į Klaipėdos mieste spalio mėn. vyksiantį nemokamą užsiėmimą (žr. kalendorių „Ir kūnui, ir sielai“).

Projektą vykdo:
Projektą finansuoja:
© 2016-2019 Sveikatos Tinklas. Visos teisės saugomos. Privatumas ir atsakomybė.